Dynasty tietopalvelu Haku RSS HSL

RSS-linkki

Kokousasiat:
https://hslfi.oncloudos.com:443/cgi/DREQUEST.PHP?page=rss/meetingitems&show=30

Kokoukset:
https://hslfi.oncloudos.com:443/cgi/DREQUEST.PHP?page=rss/meetings&show=30

Hallitus
Pöytäkirja 16.06.2020 klo 09:00 - 10:03 / Tarkastettu

Pykälä   Otsikko  Pöytäkirja PDF-muodossa
113   Kokouksen järjestäytyminen
114 Lausuntopyyntö Helsingin seudun liikenne -kuntayhtymän alustavasta toiminta- ja taloussuunnitelmasta vuosille 2021-2023
115 Valtion ja Helsingin seudun kuntien välisen maankäytön, asumisen ja liikenteen sopimuksen 2020-2031 hyväksyminen
116   Bussiliikenteen tarjouskilpailun 52/2020 järjestäminen
117 BEST-tutkimuksen tutkimuslaitoksen hankinta vuosille 2021-2023 sekä optio vuosille 2024, 2025 ja 2026
118 Hankintaoikaisuvaatimus monikanavaviestintäratkaisun hankintamenettelyä koskien
119   Lausunnon antaminen Ruskeasuon raitiovaunu- ja bussivarikon hankesuunnitelmasta
120 Lausunnon antaminen Länsi-Helsingin raitioteiden yleissuunnitelmasta
121 Lausunnon antaminen Espoon Kiviruukin osayleiskaavaluonnoksesta
122   MAL-sopimuksen 2016-2019 loppuseuranta (kevät 2020)
123   Matkustajien tyytyväisyys joukkoliikenteeseen (ASTY) keväällä 2020
124 Kuntalain mukaista otto-oikeutta varten toimitetut päätökset
125 Tiedoksi merkittävät asiat
126   Muut asiat ja seuraava kokous

Osallistuja Tehtävä
Rautava Risto Puheenjohtaja, Helsinki
Hertell Sirpa Varapuheenjohtaja, Espoo
Aarnio Antti Jäsen, Espoo
Erämaja Elias Jäsen, Espoo
Haglund Iida Jäsen, Helsinki
Kantola Tarja Jäsen, Helsinki
Kauppinen Sirpa Jäsen, Vantaa
Mithiku Hanna Jäsen, Helsinki
Pasanen Amanda Jäsen, Helsinki
Pasterstein Dennis Jäsen, Helsinki
Rehnström Kristian Jäsen, Vantaa
Rokkanen Sakari Jäsen, Vantaa
Sinisalo Pekka M Jäsen, Kirkkonummi
Ylikahri Ville Jäsen, Helsinki
Isola Samuli Varajäsen, Kerava
Lindroos Kicka Varajäsen, Sipoo
Tuhkunen Sanna Varajäsen, Tuusula
Aarnio Tarmo Asiantuntija, Kirkkonummi
Grannas Mikael Asiantuntija, Sipoo
Isotalo Olli Asiantuntija, Espoo
Isotupa Juha-Pekka Asiantuntija, Siuntio
Lindberg Arto Asiantuntija, Tuusula
Masar Christoffer Asiantuntija, Kauniainen
Penttilä Hannu Asiantuntija, Vantaa
Rontu Kirsi Asiantuntija, Kerava
Rihtniemi Suvi Toimitusjohtaja, esittelijä
Mäkinen Ilmari Osastonjohtaja, pöytäkirjanpitäjä
Anttila Tero Osastonjohtaja
Flink Mari Osastonjohtaja
Puntanen Sini Osastonjohtaja
Röntynen Antti-Pekka Hallintopäällikkö
Laitila Johannes Viestinnän asiantuntija